İstanbul Çocuklara Soruyor Projesi Paydaş Toplantısı Gerçekleştirildi

“İstanbul Çocuklara Soruyor” Projesinin önemli bir adımı olarak 7 Aralık’ta çok sayıda kurum temsilcisi ile Postane İstanbul’da bir araya gelerek Paydaşlar Toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul Kent Konseyi ve İnformel Eğitim-çocukistanbul organizasyonu ile gerçekleşen toplantıda, projenin çok paydaşlı bir proje olarak ilerleyeceğini somut olarak görmek tüm katılımcılar için heyecan verici oldu.

İBB, ilçe belediyeleri, ilçe kent konseyleri, STK’lar, müzeler, informel eğitim aktörleri ve eğitim kurumlarının temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, farklı kesimlerden çok sayıda çocuğa ulaşılabilmesi adına çocuklarla bir arada olan kurumlar ve mekanlarla işbirliği temelinde projenin içeriği, yapısı ve uygulama modeli aktarıldı.

Toplantı, İBB nin ilgili daire, bölüm ve iştiraklerinden, İlçe Belediye ve Kent konseylerinden, STK, Müze, Kültür Sanat Mekanları ve Eğitim Kurumlarından 100’e yakın temsilcinin katılımı ile gerçekleşti.

Her kesimden ve bölgeden geniş çocuk katılımı ancak farklı alan ve kesimlerden çocuklarla çalışan böylesi bir paydaş katılımı ile mümkün olabilir ve olacak. Katılımcılar görüş ve önerileri ile de projenin zenginleşmesine ve güçlenmesine değerli katkılarda bulundular.

Katılımcıların görüş, değerlendirme ve destekleri ile güçlenen “İstanbul Çocuklara Soruyor” Projesi toplantı sonuçları doğrultusunda her kurumla işbirliğinin somut biçim ve takviminin oluşturulması adımı ile çalışmalarına devam ediyor.