Proje Uygulamaları Şubat Ayı Süresince Bütün Yoğunluğu ile Devam Ediyor

Atölye” ve “Dolaşıyor” uygulamalarına ev sahipliği yapan müzeler, STK’lar, okullar, İBB Bölüm ve Birimleri, ilçe belediye ve kent konseyleri İstanbul’un her yerinde Şubat ayı süresince çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

Şubat ayı ilk haftası itibarı ile farklı paydaşlar tarafından İstanbul’un dört bir yanında 100’e yakın Atölye Programı gerçekleştirildi ve 20’ye yakın noktada İstanbul Çocuklara Soruyor-Dolaşıyor istasyonu kuruldu. Çocuklar büyük bir heyecanla kendi gözlerinden İstanbul’u anlatıyor ve daha iyi bir İstanbul için çözüm önerilerini oluşturuyorlar.

İstanbul Kent Konseyi’nde bugünlerde yoğun bir trafik var. Her gün pek çok “Bakım Kiti” ve “Dolaşıyor İstasyonu” paydaşlara ulaştırılmak üzere yola çıkıyor, yapılan uygulamalar sonrası raporlar ve istasyonlar geri dönüyor. Tüm proje paydaşlarımıza gönülden emekleri, motivasyonları için teşekkür ederiz.

Paydaş uygulamaları sonrası çocukların birer bakım ustası olarak İstanbul’u mercek altına alarak yaptıkları incelemelerle birbirinden önemli ve değerli görüş, öneri ve yorumları ulaşmaya başladı. “Atölye” programları veya “Dolaşıyor” istasyonlarına erişemeyen çocuklar web sitesi üzerinden on-line olarak katılıp, sözünü söyleyebiliyor.